Що робити коли Вас затримали працівники міліції? Пам’ятка

міліціяЛюдина, яка знає свої права, не є беззахисною. В теперішньому суспільстві дуже актуальною є тема адміністративного затримання, оскільки при спілкуванні з працівником міліції громадяни часто не свідомо виконують явно не законні вказівки правоохоронців, про що потім жалкують. Це призводить до поганих, а інколи і до фатальних наслідків.

Отже, якщо Вас затримала міліція необхідно:
• Поводитись максимально чемно, не чинити опору та не тікати. Оскільки якщо формально до Вас не було притензій, працівник міліції з радістю перекваліфікує ваші дії на статтю 185 КУпАП Злісне невиконання вимог або вказівок працівника МВС.

• Попросити представитись та пред’явити службове посвідчення (це є обов’язком міліціонера, що закріплений в ЗУ «Про міліцію» та в статуті Патрульно-постової служби. Потрібно переписати реквізити, а саме: ПІП, номер посвідчення, звання та посаду правоохоронця).

• Вимагати пояснення причин затримання, назви відділку, куди Вас доставляють. В працівників міліції є чітко визначений перелік причин, за котрими Вас можуть затримати. Одна з найпоширеніших – вимога встановлення особи. Важливо носити з собою документи, що засвідчують Вашу особу: паспорт, військовий квиток, студентський квиток, посвідчення водійських прав, тощо. Показувати його необхідно з Ваших рук, не передаючи його міліціонерам так, щоб вони могли прочитати та пересвідчитись у Вашій особі.

• Проінформувати по телефону про затримання Ваших близьких. Це є абсолютним Вашим правом, а також обов’язком міліції надати Вам таку можливість. Також про неправомірні дії міліції можна повідомити оператора лінії 102.

• Прослідкувати, щоб після доставлення у відділок Ваші дані було занесено до журналу реєстрації затриманих осіб. Необхідно занести Ваше ПІБ, причину та час затримання.Тримати у відділку за загальним правилом Вас можуть не більше трьох годин. Відлік часу починається з моменту перетину порого цієї установи. Та якщо Вас не внесено до журналу, то формально і у відділку Вас теж немає і Вашим близьким буде важче Вас розшукати.

• Вимагати складення протоколу про затримання окрім протоколу про адміністративне правопорушення.

• Не підписуйне протоколу про адміністративне правопорушення (звісно, якщо Ви його не вчиняли). В нижній частині протоколу напишіть, шо Ви не згідні, а також зафіксуйте усі порушення, шо мали місце. Наприклад: про затримання не були повдомлені родичі, було відмовлено у вимозі скористатися послугами адвоката, тощо. Пусті графи викресліть прямою лінією. Візьміть копію протоколу.

• Пам’ятайте! Огляд повинен здійснюватись особою, однієї з Вами статі. Огляд – це не обшук, але за його результатами також складається протокол із зазначенням всіх вилучених речей. Вилучатись можуть лише речі, шо є об’єктом чи знаряддям правопорушення.

• На пропозицію зняти відбитки пальців необхідно ввічливо відмовитись.
Сподіваємось дана пам’ятка допоможе звести спілкування з міліцією до мінімуму, якщо Ви справді є законопослушним громадянином.

Залишити свій коментар

Пошук по сайту